Menu
Lely töötab välja autonoomset söödavarumisrobotit

Uudised 12.10.2020   

image for article

Reklaam

Profi banner

Profi banner


Exos on esimene kontseptsioonmasin, mis autonoomselt niidab ja kogub värsket rohumassi ning ka söödab selle loomadele.

Elektriajamiga ideemasin mitte ainult ei jälgi värske rohu osakaalu söödaratsioonis, vaid kogub ka põlluandmeid. Autonoomselt toimetava söödaroboti saavad piimakarjakasvatajad saata rohumaale värsket sööta koguma nii päeval kui öösel.

Automaatne värske rohumassiga söötmine annab märkimisväärse kokkuhoiu, kinnitab ettevõte. Testfarmide kogemused on näidanud, et piimakarjafarm suudab kasvuperioodil, varakevadest hilissügiseni, täita poole oma koresööda vajadustest värske rohuga.

"Värske sööda toiteväärtus on 10–20% kõrgem kui silol, sest koristamisel, ladustamisel ja söötmisel ei teki märkimisväärseid kadusid," ütleb Lely innovatsioonijuht Korstiaan Blokland.

Esimesed Exose prototüübid on koostöös Lely Vector automaatse söötmissüsteemiga testfarmides juba kasutusel. Eesmärk on koguda võimalikult palju teavet autonoomse värske rohu koristamise ja loomadele söötmise kohta.

Lely kavatseb kontseptsiooni lähiaastate jooksul edasi arendada ja uurib ka selle võimalikku kasutamist vedelate väetiste pritsimisel. Praegu pole teada, kui palju autonoomne sõiduk maksma läheb ja millal see turule tuleb.

gallery image

Sind võivad huvitada ka need artiklid


Uudised

Uus LEXION 8900 üllatab kütusesäästuga

Uusim LEXION 8900 võib olla üks suurimaid ja võimsamaid komb...

Uudised

FarmDroid FD20 külvi- ja kõplamisrobot võitleb umbrohuga

Hoogustuva innovatsiooni tingimustes tuleb uudiseid järjekor...

Uudised

Robotriks arendab taskukohast põllurobotit

UK ettevõtte Robotriks töötab välja väikest ja taskukohast a...