Menu
John Deere'i tehnikat hakkab Eestis müüma soomlaste Wihuri OY

Uudised 31.01.2020   

image for article


Tehinguga täidab Danish Agro Euroopa Liidu Konkurentsiameti kehtestatud ettekirjutust kolme Claasi põllumajandustehnika esindaja: AS Konekesko Eesti, SIA Konekesko Latvija ja UAB Konekesko Lietuva ülejäänud 55% aktsiate omandamiseks.Wihuri OY saab nüüd õigused John Deere’i esindamiseks nii Soomes kui Eestis. Baltic Agro Machinery nime kasutusõigus jääb Danish Agrole alles.

Danish Agro juhatuse esimees Henning Haahr on kokkuleppega rahul.

"Baltic Agro Machinery meeskond koosneb kvalifitseeritud ja pühendunud töötajatest ning loovutame ettevõtte Konkurentsiameti nõudmiste tõttu. Seetõttu oli meie jaoks oluline leida ettevõttele ja selle töötajatele hea uus kodu ning olen kindel, et oleme selle leidnud koos Wihuri Oy-ga."

Wihuri OY ärijuht Jonne Honkanen näeb ettevõtte omandamises suurt potentsiaali. "Näeme antud laienemist nõudlikule ja arenenud Eesti turule loomuliku sammuna pärast John Deere’i edasimüüjaks saamist Soomes. Wihuri strateegia on pakkuda oma klientidele ainult esmaklassilisi tooteid, teenuseid ja lahendusi," sõnas ta.

"Baltic Agro Machinery meeskond on John Deere’ga viimaste aastate jooksul teinud fantastilist tööd. See on suurepärane alus Wihurile töö jätkamiseks. Oleme väga põnevil ja ootame võimalust töötada koos Eesti meeskonna ja klientidega. Meie eesmärk on laieneda ja investeerida põllumajandustehnika ärisse Eestis," lisas Honkanen.

Ettevõte jätkab sama meeskonnaga igapäevast aktiivset müügitööd, tehnika hooldust ja kõikide klientide kõrgetasemelist teenindamist kõigis kolmes keskuses Tartus, Türil ja Jüris.Sind võivad huvitada ka need artiklid


Uudised

CNH Industrial omandas osaluse tuleviku-põllutehnoloogia idufirmas

2018. aastal asutatud USA-s asuv EarthOptics arendab mullaan...

Uudised

Krone telemeetriaseade töötab päikeseenergial

Krone SmartConnecti telemeetriaseadme päikeseenergiat kasuta...

Uudised

Kuhn esitleb kolme uut kultivaatorit

Kuhn Prolander on nüüd saadaval lehtvedrupiidega ja töölaius...