MenuPõllurobot kõplab suhkrupeeti

Uudised 11.05.2021   

image for article


Prantsuse põllumajandusrobotide arendaja Naïo Technologies on loonud oma autonoomse mudeli suhkrupeedikultuuride mehaaniliseks kõplamiseks.

Saksamaa seemnekasvatajale Strube D&S tarnitud prototüüp BlueBob 2.0 on autonoomne ja täielikult elektriline kuuerealine versioon ning varustatud Naïo navigatsioonitehnoloogia ja Strube/Fraunhoferi suhkrupeedi tuvastamise tehnikaga.

Kasutades kaameraga juhitavaid tööriistu, mis toimivad nii ridade vahel kui real, kõplab masin umbrohtud mehaaniliselt välja, tuvastades rohu alates kahe esimese lehe staadiumist.

„Kõplamise põhimõte tugineb umbrohtude ja peedi eristamisel reaalajas ja väga varajases staadiumis,“  kommenteerib Strube seemnekvaliteedi uuringute juht Christian Hügel. "See on oluline eelis umbrohtude kiireks likvideerimiseks ning umbrohtude ja peedi vahelise konkurentsi vältimiseks."

BlueBob 2.0 kasutab RTK GPS-i, et iseseisvalt järgida külviku põllul liikumise marsruuti, leida ridu, tuvastada rea lõpp ja pöörata iseseisvalt ümber järgmisele. Täislaetud akukomplekt võimaldab sellel pidevalt töötada kaheksa tundi jõudlusega u 0,5 ha/h.

Toulouse'is asuva Naïo Technologies asutasid 2011. aastal robotinsenerid Aymeric Barthes ja Gaëtan Séverac. Praegune robotite umbrohutõrje portfell sisaldab köögiviljade jaoks masinaid Oz ja Dino ning viinamarjaistandustele mudellit Ted. Ettevõte on seni tarninud ligi 150 masinat üle maailma.Sind võivad huvitada ka need artiklid


Uudised

Claas esitleb uusi ja võimsamaid Torione

Suurema mootori võimsuse ja suurema tõstevõimega mudelid 191...

Uudised

Case IH värskendab Maxxumit ja Pumat

Paljud uuendused, mida esmakordselt nähti aasta algul esitle...

Uudised

Massey Ferguson toob turule 7S seeria lipulaeva

Septembris esitletud uue 7S seeria tippu maandub nüüd välja...