MenuRauch esitleb "maa-alust" väetisekülvikut

Uudised 11.11.2021   

image for article


Väetiselaoturite tootja Rauch on välja töötanud prototüübi, mis ladestab granuleeritud väetist 10-25 cm sügavusele.

DeePot 25.1 2500-liitrine punker on sama, mida Saksa firma Kuhn valmistab Meganti külvikule. Neli väetisevoolikut on kinnitatud kokkupandava seemendi külge ja tugirataste rööpmelaius on reguleeritav.

Turbo-S-seade puhub väetist sissepritseseadmetesse. Maad lõikab juhtiv ketas. Kitsas tera eraldab seejärel pinnase ja väetis ladestatakse. Pind tihendatakse vedrustusega pressrataste paariga. Seemendi rõhk on 300 kg.

Uus väetisekülvik sobib kasutamiseks maisi, rapsi, kartuli, suhkrupeedi ja juurviljade (minimaalne reavahe 37,5cm) puhul, väetis pannakse iga teise rea vahele.

Seitse aastat kolmes Põhja-Saksamaa farmis katsetatud tehnika vähendab ammoniaagi ja dilämmastikoksiidi emissiooni koguni 90% ning tugev vihm ei saa graanuleid maalt laiali pesta. Muud eelised hõlmavad põllukultuuride juurte massi suurenemist 60%, lämmastikväetiste kasutuse 20% kokkuhoidu ja saagikuse suurenemist 3,0–5,0%.

Kulunormid kuni 400 kg/ha kiirusel 10 km/h (300 kg/ha kuni 15 km/h). DeePot on kokkupandav 2,55 m transpordilaiusele ja traktori võimsusnõue on alates 150 hj. Masinat näeb Agritechnica näitusel järgmisel aastal.gallery image

Sind võivad huvitada ka need artiklid


Uudised

Claas esitleb uusi ja võimsamaid Torione

Suurema mootori võimsuse ja suurema tõstevõimega mudelid 191...

Uudised

Case IH värskendab Maxxumit ja Pumat

Paljud uuendused, mida esmakordselt nähti aasta algul esitle...

Uudised

Massey Ferguson toob turule 7S seeria lipulaeva

Septembris esitletud uue 7S seeria tippu maandub nüüd välja...