MenuJohn Deere 8R saab elektrilise CVT-käigukasti

Uudised 07.03.2022   

image for article


Agritechnica 2019-l näidatud EAutoPowr, elektromehaanilise võimsusjaotusega elektriline CVT, on nüüd saadaval lisavarustusena lipulaeva kõigil kolmel versioonil: 8R410, 8RT410 ja 8RX410.

Uus käigukast võitis 2019. aastal Saksamaa näitusel innovatsiooni kuldmedali.

Uues kastis on hüdraulilised komponendid ühendatud elektrilistega. Kaks harjadeta elektrimootorit on JD kinnitusel praktiliselt kulumisvabad. Eelised hõlmavad käigukasti efektiivsuse tõusu, väiksemaid hoolduskulusid, vähemat müra kabiinis ning täpsemat kiiruse kontrolli ja paremat kiirendust. Kuna kiirused kuni 5,0 km/h sõidetakse puhtalt elektriliselt, siis on sõidusuuna muutmine kiirem ja sujuvam.

E-Drive'i abil aktiveeritakse elektriajam, et vältida rataste libisemist. Libisemispiiri saab määrata juht. See võimaldab süsteemil toetada traktorit püsivalt või ainult teatud olukordades, näiteks ülesmäge sõites.

Elektriajam annab ka tööseadmetele E-pordi (480v muutuva sagedusega kolmefaasiline vahelduvvoolu) kaudu välist elektritoidet kuni 100kW. Koos Joskiniga välja töötatud esimest sellist rakendust näidati Agritechnica 2019 näitusel kahe elektrilise teljega lägatankerina.

Elektromehaanilise EAutoPowr käigukasti ja intelligentse e8wd süsteemi eelised hõlmavad suuremat veojõudu ja väiksemat rataste libisemist.

 gallery image
gallery image

Sind võivad huvitada ka need artiklid


Uudised

Grimme uuendab Varitroni ja Evo kartulikombaine

Varitron 470 iseliikuva kartulikombaini kolmanda põlvkonna u...

Uudised

19. juulil toimub Wihuri Agri SiloFest 2022

Demopäeval esitleb ettevõte erinevaid masinaid, demob neid p...

Uudised

Amazone omandab osaluse AgXeedis

Amazone Group tugevdab oma arenduskoostööd Hollandi idufirma...