Menu
Stihli müük ületas 5 miljardit eurot

Uudised 04.05.2022   

image for article

STIHL Grupp saavutas 2021. majandusaastal rekordilise 5,06 miljardi euro suuruse müügikäibe.

Eelmise aastaga võrreldes moodustab kasv 10,4 protsenti.

Stihli ettevõtete grupp, mille peakontor asub Waiblingenis (Saksamaa), saavutas 90 protsenti oma müügist välismaal. Kuigi katkenud tarneahelad üle maailma ning tõsised probleemid materjali, tootmisvõimsuse ja personaliga muutsid töö tunduvalt keerulisemaks, suutis Stihl tänu tulevikku suunatud planeerimisele toota täiskiirusel.

Rekordilisele tasemele tõusis ka töötajate arv. STIHL Grupis töötas 31. detsembri 2021 seisuga üle maailma 20 094 inimest, mis vastab 10,4-protsendisele kasvule võrreldes eelmise aastaga.

Ettevõtte sõnul on internetimüük kasvanud. Nõudlus oli tugevam kõigis piirkondades nii erakliendi segmendis kui profitoodete osas. Üldiselt jätkus trend akutööriistade poole ka eelmisel aastal. See kehtib eriti Lääne tööstusriikide tarbijasegmendi kohta. Paljudel turgudel oleks Stihl võinud müüa palju rohkem seadmeid, kui globaalsed tarneahelad toiminuks endiselt.

STIHL Grupp suurendas 2021. aastal investeeringuid 16,9 protsenti 331 miljoni euroni. Sellest 91,8 protsenti moodustasid rahvusvahelised tootmisettevõtted. Suurimad investeeringud läksid tootmistesse Brasiilias, USA-s, Šveitsis ning Saksamaal

Stihli tegevjuht Michael Traub esitleb mudelit MSA 300 – hetkel maailma võimsaimat akutoitel kettsaagi. Sind võivad huvitada ka need artiklid


Uudised

Caterpillar toob turule kolm Next Gen laadurit

Cat 906, 907 ja 908 mudelid on mõeldud ehitus-, tööstus- ja...

Uudised

Doosani operaator näeb läbi laaduri kopa

Doosan Infracore Europe välja töötatud kaamerasüsteem näitab...

Uudised

Põllule veerevad Continentali intelligentsed kombainirehvid

Continental CombineMaster ja CombineMaster VF rehve saab nüü...