MenuTootjad soovivad edasi lükata V etapi mootorite heitkoguste tähtaegu

Uudised 27.03.2020   

image for article

Reklaam

Profi banner

Profi bannerEuroopa maastikul liikuvate masinate tööstuse sektori ühendused kutsuvad ELi üles leevendama Covid-19 pandeemia põhjustatud häirete tagajärgi.

Euroopa Komisjonile saadetud ühiskirjas taotlevad ühendused, nende seas ka Euroopa põllumajandustööstuste assotsiatsioon CEMA, moratooriumi põllumajandussõidukite mootorite heitkoguste tähtaegadele 2020. ja 2021. aastaks.

Praeguse ajakava kohaselt puudutavad tänavused nõuded V etapi mootoreid, mille võimsusvahemik on alla 56 kW/75 hj ja üle 130kW/174 hj. 2021. aastal tulevad samad tingimused masinatele võimsusega vahemikus 56 kW/75 hj kuni 130kW/174 hj.

Tootjate ühendused viitavad sellele, et Covid-19 puhang on põhjustanud ulatuslikke katkestusi osade ja komponentide tarnimisel. Tarneraskused vaevasid Hiinat mitu nädalat ja nüüd on olukord sama Itaaliast ja teistest ELi liikmesriikidest tuleva toodanguga.

Suurte tarnehilinemiste tulemusel pole tootjail võimalik kasutada juba omandatud mootoreid üleminekuajaks, mis tuleb saata vanarauaks. Majanduslik kahju ning toorainete ja ressursside tarbetu raiskamine oleks aga välditav, on sõnum.

"Olukord on kriitiline," ütleb CEMA peasekretär Jerome Bandry. „Tuleb kehtestada ajutine moratoorium ja lükata tähtajad edasi, kuni olukord paraneb. Meede hoiab ära edasise majandusliku kahju, mille pandeemia on põhjustanud meie töötlevale tööstusele ja neist sõltuvatele töökohtadele."gallery image

Sind võivad huvitada ka need artiklid


Uudised

Tegijal juhtub!

Sätime ennast vaikselt nädalalõpu lainele ja vaatame väiksei...

Uudised

Lemken lõpetab traditsiooniliste pritside tootmise

Tavaliste põllupritside tootmine saab lõpu 2020. aastaga.

Uudised

Ametisse astub Claasi uus boss

Cathrina Claas-Mühlhäuser asub tööle uue juhina ettevõttes,...